Results

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 12th September 2023
Chester 1 Vs Chester 2
1 J. J. Carleton John Carleton (2091) 0 - 1 P. J. Crocker Phil Crocker (2214)
2 C. Doran Chris Doran (2015) 1 - 0 C. Buckley Colm Buckley (2025)
3 G. W. Dobson Graham Dobson (1969) 0.5 - 0.5 R. Valantinas Rokas Valantinas (2004)
4 D. Stuttard David Stuttard (1775) 0 - 1 J. N. Harvey John Harvey (1843)
5 E. Challoner Ethan Challoner (1728) 1 - 0 S. M. Lloyd Steve Lloyd (1733)
6 -
7 -
Final Score 2.5 - 2.5
Submitted By: S. M. Lloyd on 15th Sep 23 at 23:31 Verified By: C. F. Morris on 17th Sep 23 at 23:00

Match Catd submitted by Steve Lloyd and verified by email by John Carleton.

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 12th September 2023
Wrexham 1 Vs Colwyn Bay 1
1 R. D. P. Dineley Richard Dineley (2306) 0 - 1 D. Podcherniaeva Denys Podcherniaeva (1783)
2 C. F. Morris Charles Morris (2110) 0 - 1 W. G. Williams Will Williams (1748)
3 R. J. Holland Ray Holland (1843) 1 - 0 T. J. Soar Tim Soar (1696)
4 P. S. Fisher Peter Fisher (1735) 1 - 0 B. Wells Barrie Wells (1658)
5 G. B. Davies Brian Davies (1689) 0.5 - 0.5 E. Harries-Jackson Evie Harries-Jackson
6 -
7 -
Final Score 2.5 - 2.5
Verified By: C. F. Morris on 17th Sep 23 at 0:24

Match Card submitted by email by Barrie Wells and verified by email by Richard Dineley

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 19th September 2023
Colwyn Bay 2 Vs Frodsham 1
1 H. S. Davies Huw Davies (1508) 0 - 1 D. Birch Darren Birch (1351)
2 L. Fernandez-Arias Leo Fernandez-Arias 0 - 1 C. Goy Christopher Goy (1334)
3 E. Harries-Jackson Evie Harries-Jackson 0 - 1 N. Malmros Nils Malmros (1298)
4 D. Fernandez-Arias David Fernandez-Arias 0 - 1 A. Solinas Alessio Solinas (1141)
5 A. Sutton Andrew Sutton 1 - 0 H. Waring Hugo Waring
6 -
7 -
Final Score 1 - 4
Verified By: S. M. Lloyd on 07th Oct 23 at 14:51
Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 19th September 2023
Chester 3 Vs Chester 4
1 G. J. Bromley Graham Bromley (1776) 0 - 1 R. Williams Ray Williams (1687)
2 P. R. Watson Paul Watson (1757) 1 - 0 D. N. Ashton David Ashton (1620)
3 D. Markovic Dorde Markovic (1700) 0 - 1 S. Williams Steve Williams (1524)
4 C. J. White Colin White (1659) 1 - 0 P. Bluck Paul Bluck (1491)
5 P. Siwy Piotr Siwy (1628) 0 - 1 D. W. Littlemore Dave Littlemore (1420)
6 -
7 -
Final Score 2 - 3
Verified By: C. F. Morris on 20th Sep 23 at 11:19

Match Card submitted by email by Ray Williams and verified by email by Piotr Siwy

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 19th September 2023
Wrexham 2 Vs Buckley/Mold 1
1 J. Muxlow Joe Muxlow (1619) 1 - 0 H. J. Parry Haydn Parry (1736)
2 G. Slegg Gary Slegg (1553) 1 - 0 P. A. Taylor Paul Taylor (1571)
3 P. Sadler Paul Sadler (1535) 0 - 1 A. Weir Angus Weir (1464)
4 M. Matthias Matthew Matthias (1444) 0.5 - 0.5 S. F. Parry Sue Parry (1208)
5 D. Altmann Daniel Altmann 1 - 0 J. Beech Joshua Beech
6 -
7 -
Final Score 3.5 - 1.5
Verified By: C. F. Morris on 20th Sep 23 at 11:29

Verified by signed Match Card

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 26th September 2023
Chester 4 Vs Frodsham 1
1 R. Williams Ray Williams (1687) 1 - 0 R. McClennan Robert McClennan (1682)
2 D. N. Ashton David Ashton (1620) 0 - 1 D. Birch Darren Birch (1351)
3 S. Williams Steve Williams (1524) 1 - 0 N. Malmros Nils Malmros (1298)
4 D. W. Littlemore Dave Littlemore (1420) 1 - 0 A. Solinas Alessio Solinas (1141)
5 D. Hulme Dave Hulme (1399) 1 - 0 H. Waring Hugo Waring
6 -
7 -
Final Score 4 - 1
Submitted By: R. Williams on 30th Sep 23 at 13:19 Verified By: S. M. Lloyd on 07th Oct 23 at 14:43
Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 26th September 2023
Chester 3 Vs Rhyl & Prestatyn 2
1 D. Markovic Dorde Markovic (1700) 0.5 - 0.5 C. J. Grier Chris Grier (1738)
2 C. J. White Colin White (1659) 1 - 0 S. Rowlands Shion Rowlands (1646)
3 P. Siwy Piotr Siwy (1628) 1 - 0 S. Williams Stephen Williams
4 P. McKeown Phil McKeown (1649) 1 - 0 S. Jones Sam Jones
5 J. Bennett John Bennett 1 - 0 S. Garnett Stephen Garnett (1071)
6 -
7 -
Final Score 4.5 - 0.5
Verified By: C. F. Morris on 05th Apr 24 at 10:15

Postponed twice. Now rearranged for Tuesday 2nd April. Verified by email.

Competition: Division 1
Match Date: Wednesday 27th September 2023
Colwyn Bay 1 Vs Rhyl & Prestatyn 1
1 D. Podcherniaeva Denys Podcherniaeva (1783) 0 - 1 M. Ayad Mohammed Ayad (1881)
2 W. G. Williams Will Williams (1748) 0 - 1 G. Ellis Gareth Ellis (1739)
3 M. Whale Michael Whale (1714) 1 - 0 C. J. Grier Chris Grier (1738)
4 G. Fox Gary Fox (1734) 1 - 0 S. Rowlands Shion Rowlands (1646)
5 T. J. Soar Tim Soar (1696) 1 - 0 J. Babington James Babington (1590)
6 -
7 -
Final Score 3 - 2
Verified By: S. M. Lloyd on 07th Oct 23 at 15:08
Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 3rd October 2023
Wrexham 1 Vs Chester 1
1 R. D. P. Dineley Richard Dineley (2291) 0.5 - 0.5 J. J. Carleton John Carleton (2072)
2 C. F. Morris Charles Morris (2096) 0.5 - 0.5 J. R. Smith Jeff Smith
3 J. A. Gorman John Gorman (1870) 1 - 0 C. Doran Chris Doran (2048)
4 R. J. Holland Ray Holland (1849) 0 - 1 G. W. Dobson Graham Dobson (1974)
5 P. S. Fisher Peter Fisher (1759) 0 - 1 E. Challoner Ethan Challoner (1744)
6 -
7 -
Final Score 2 - 3
Verified By: S. M. Lloyd on 07th Oct 23 at 14:53
Competition: Division 2
Match Date: Monday 9th October 2023
Frodsham 1 Vs Buckley/Mold 1
1 R. McClennan Robert McClennan (1641) 0 - 1 H. J. Parry Haydn Parry (1740)
2 N. Rowe Nigel Rowe (1483) 1 - 0 S. Dunning Stephen Dunning (1598)
3 D. Birch Darren Birch (1460) 0 - 1 P. A. Taylor Paul Taylor (1560)
4 C. Goy Christopher Goy (1349) 0.5 - 0.5 S. F. Parry Sue Parry (1191)
5 N. Malmros Nils Malmros (1447) 0 - 1 J. Beech Joshua Beech (1450)
6 -
7 -
Final Score 1.5 - 3.5
Verified By: C. F. Morris on 11th Oct 23 at 17:17

Verified by emailed photo of signed Match Card

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 10th October 2023
Rhyl & Prestatyn 2 Vs Chester 4
1 J. Babington James Babington (1602) 0 - 1 R. Williams Ray Williams (1710)
2 P. R. Crew Phil Crew (1293) 0 - 1 D. N. Ashton David Ashton (1607)
3 S. Garnett Stephen Garnett (1089) 1 - 0 S. Williams Steve Williams (1546)
4 J. Flannery Jaiden Flannery 1 - 0 D. W. Littlemore Dave Littlemore (1442)
5 S. Jones Sam Jones 0 - 1 D. Hulme Dave Hulme (1409)
6 -
7 -
Final Score 2 - 3
Submitted By: R. Williams on 20th Oct 23 at 14:17 Verified By: C. F. Morris on 20th Oct 23 at 14:17

Rhyl board 4 was J.Flannery. Board 5 was S.Jones. Verified by email photo of signed Match Card.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 10th October 2023
Wrexham 2 Vs Chester 3
1 J. Muxlow Joe Muxlow (1639) 0 - 1 G. J. Bromley Graham Bromley (1764)
2 S. Richards Steve Richards (1623) 1 - 0 P. R. Watson Paul Watson (1763)
3 G. Slegg Gary Slegg (1588) 0 - 1 S. M. Lloyd Steve Lloyd (1723)
4 M. Matthias Matthew Matthias (1427) 0 - 1 D. Markovic Dorde Markovic (1685)
5 D. Altmann Daniel Altmann (1624) 0 - 1 P. Siwy Piotr Siwy (1617)
6 -
7 -
Final Score 1 - 4
Verified By: C. F. Morris on 11th Oct 23 at 17:05

Verified by signed Match Card

Competition: Knock Out
Match Date: Tuesday 17th October 2023
Rhyl & Prestatyn KO Vs Chester KO
1 M. Ayad Mohammed Ayad (1881) 0 - 1 J. J. Carleton John Carleton (2072)
2 G. Graham Geoff Graham 0.5 - 0.5 G. W. Dobson Graham Dobson (1974)
3 G. Ellis Gareth Ellis (1730) 1 - 0 J. N. Harvey John Harvey (1851)
4 C. J. Grier Chris Grier (1727) 0 - 1 D. Stuttard David Stuttard (1741)
5 M. J. Williams Michael Williams (1692) 0 - 1 S. M. Lloyd Steve Lloyd (1723)
6 S. Rowlands Shion Rowlands (1677) 0.5 - 0.5 E. Challoner Ethan Challoner (1744)
7 -
Final Score 3.5 - 4
Submitted By: S. M. Lloyd on 19th Oct 23 at 18:39 Verified By: C. F. Morris on 19th Oct 23 at 18:39

Geoff Graham listed as 1800E. Final score updated with + 1.5 Handicap for R&P.

Competition: Knock Out
Match Date: Tuesday 17th October 2023
Wrexham KO Vs Colwyn Bay KO
1 R. D. P. Dineley Richard Dineley (2291) 1 - 0 D. Podcherniaeva Denys Podcherniaeva (1808)
2 C. F. Morris Charles Morris (2096) 1 - 0 G. Fox Gary Fox (1727)
3 R. G. Clark Bob Clark (2035) 1 - 0 T. J. Soar Tim Soar (1690)
4 J. A. Gorman John Gorman (1870) 0 - 1 B. Wells Barrie Wells (1654)
5 R. J. Holland Ray Holland (1849) 1 - 0 R. Doble Richard Doble
6 P. S. Fisher Peter Fisher (1759) 1 - 0 E. Harries-Jackson Evie Harries-Jackson
7 -
Final Score 5 - 5.5
Verified By: C. F. Morris on 18th Oct 23 at 11:02

Colwyn Bay final score includes Handicap of +4.5

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 24th October 2023
Chester 4 Vs Buckley/Mold 1
1 R. Williams Ray Williams (1710) 0 - 1 H. J. Parry Haydn Parry (1740)
2 D. N. Ashton David Ashton (1607) 0.5 - 0.5 M. Thomas Mark Thomas (1719)
3 S. Williams Steve Williams (1546) 0.5 - 0.5 S. Dunning Stephen Dunning (1598)
4 D. W. Littlemore Dave Littlemore (1442) 0 - 1 A. Weir Angus Weir (1476)
5 D. Hulme Dave Hulme (1409) 0.5 - 0.5 J. Beech Joshua Beech (1450)
6 -
7 -
Final Score 1.5 - 3.5
Submitted By: S. Dunning on 25th Oct 23 at 19:57 Verified By: C. F. Morris on 25th Oct 23 at 19:57

Verified by photo of signed Match Card.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 24th October 2023
Chester 3 Vs Colwyn Bay 2
1 G. J. Bromley Graham Bromley (1764) 0.5 - 0.5 G. Fox Gary Fox (1727)
2 S. M. Lloyd Steve Lloyd (1723) 0 - 1 B. Wells Barrie Wells (1654)
3 D. Markovic Dorde Markovic (1685) 1 - 0 R. Doble Richard Doble
4 C. J. White Colin White (1665) 0 - 1 E. Harries-Jackson Evie Harries-Jackson
5 P. Siwy Piotr Siwy (1617) 1 - 0 A. Sutton Andrew Sutton (1797)
6 -
7 -
Final Score 2.5 - 2.5
Verified By: C. F. Morris on 25th Oct 23 at 19:56

Verified by emails of the Match Card from Piotr and Barrie.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 24th October 2023
Rhyl & Prestatyn 2 Vs Wrexham 2
1 P. R. Crew Phil Crew (1293) 0 - 1 J. Muxlow Joe Muxlow (1639)
2 J. Flannery Jaiden Flannery 0 - 1 S. Richards Steve Richards (1623)
3 S. Garnett Stephen Garnett (1089) 0 - 1 G. Slegg Gary Slegg (1588)
4 S. Jones Sam Jones 0 - 1 P. Sadler Paul Sadler (1537)
5 F. Malcolm Finley Malcolm 0 - 1 M. Matthias Matthew Matthias (1427)
6 -
7 -
Final Score 0 - 5
Verified By: C. F. Morris on 29th Oct 23 at 21:15

Verified by emailed photo of signed Match Card.

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 31st October 2023
Rhyl & Prestatyn 1 Vs Chester 2
1 G. Graham Geoff Graham 0 - 1 P. J. Crocker Phil Crocker (2221)
2 M. Ayad Mohammed Ayad (1881) 1 - 0 S. M. Lloyd Steve Lloyd (1723)
3 G. Ellis Gareth Ellis (1730) 1 - 0 P. McKeown Phil McKeown (1651)
4 C. J. Grier Chris Grier (1727) 0 - 1 P. Siwy Piotr Siwy (1617)
5 M. J. Williams Michael Williams (1692) 1 -
6 -
7 -
Final Score 3 - 2
Submitted By: S. M. Lloyd on 01st Nov 23 at 15:12 Verified By: C. F. Morris on 01st Nov 23 at 15:12

Chester 2 Defaulted board 5. Result verified by emails.

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 31st October 2023
Chester 1 Vs Colwyn Bay 1
1 J. J. Carleton John Carleton (2072) 1 - 0 D. Podcherniaeva Denys Podcherniaeva (1808)
2 C. Doran Chris Doran (2048) 1 - 0 W. G. Williams Will Williams (1890)
3 G. W. Dobson Graham Dobson (1974) 0.5 - 0.5 G. Fox Gary Fox (1727)
4 D. Stuttard David Stuttard (1741) 1 - 0 M. Whale Michael Whale (1714)
5 E. Challoner Ethan Challoner (1744) 0 - 1 T. J. Soar Tim Soar (1690)
6 -
7 -
Final Score 3.5 - 1.5
Verified By: C. F. Morris on 01st Nov 23 at 14:51

Match Card verified by emails from John Carleton and Tim Soar.

Competition: Division 2
Match Date: Monday 6th November 2023
Frodsham 1 Vs Chester 3
1 N. Darlington Nick Darlington 1 - 0 G. J. Bromley Graham Bromley
2 R. McClennan Robert McClennan 1 - 0 P. R. Watson Paul Watson
3 N. Rowe Nigel Rowe 0 - 1 D. Markovic Dorde Markovic
4 D. Birch Darren Birch 0 - 1 P. Siwy Piotr Siwy
5 N. Malmros Nils Malmros 0 - 1 P. McKeown Phil McKeown
6 -
7 -
Final Score 2 - 3
Verified By: C. F. Morris on 21st Nov 23 at 9:44

Result by email from Piotr Siwy who confirmed verified by Max Yates.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 7th November 2023
Colwyn Bay 2 Vs Rhyl & Prestatyn 2
1 R. Doble Richard Doble 0 - 1 C. J. Grier Chris Grier
2 D. Fernandez-Arias David Fernandez-Arias 0.5 - 0.5 S. Rowlands Shion Rowlands
3 E. Harries-Jackson Evie Harries-Jackson 0 - 1 J. Babington James Babington
4 L. Fernandez-Arias Leo Fernandez-Arias 1 - 0 S. Hamilton Stuart Hamilton
5 F. Pritchard Finn Pritchard 1 - 0 S. Garnett Stephen Garnett
6 -
7 -
Final Score 2.5 - 2.5
Verified By: C. F. Morris on 08th Nov 23 at 17:17

Photo of signed Match Card received from Stuart Hamilton. Colwyn Bay 2 board 2 clarified as David Fernandez-Aries by Barrie Wells.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 7th November 2023
Wrexham 2 Vs Chester 4
1 J. Muxlow Joe Muxlow 0.5 - 0.5 R. Williams Ray Williams
2 G. Slegg Gary Slegg 0 - 1 D. N. Ashton David Ashton
3 P. Sadler Paul Sadler 0 - 1 S. Williams Steve Williams
4 T. Madhusudhan Tanmay Madhusudhan 1 - 0 D. W. Littlemore Dave Littlemore
5 D. Altmann Daniel Altmann 1 - 0 D. Hulme Dave Hulme
6 -
7 -
Final Score 2.5 - 2.5
Verified By: C. F. Morris on 08th Nov 23 at 17:35

Result verified by emailed photo of signed Match Card from Steve Richards. .

Competition: Division 2
Match Date: Wednesday 8th November 2023
Buckley/Mold 1 Vs Colwyn Bay 2
1 H. J. Parry Haydn Parry 0 - 1 G. Fox Gary Fox
2 M. Thomas Mark Thomas 0 - 1 B. Wells Barrie Wells
3 A. Weir Angus Weir 0 - 1 M. Fox Matthew Fox
4 D. Den Drijver Danny Den Drijver 1 - 0 D. Fernandez-Arias David Fernandez-Arias
5 J. Beech Joshua Beech 0 - 1 L. Fernandez-Arias Leo Fernandez-Arias
6 -
7 -
Final Score 1 - 4
Verified By: C. F. Morris on 21st Nov 23 at 9:39

March Card from Barrie Wells by email. Verified by Haydn Parry by email.

Competition: Bill Davies Cup
Match Date: Tuesday 14th November 2023
Rhyl & Prestatyn U1650 Vs Colwyn Bay U1650
1 P. R. Crew Phil Crew 0 - 1 R. Doble Richard Doble
2 J. Flannery Jaiden Flannery 0 - 1 D. Fernandez-Arias David Fernandez-Arias
3 S. Hamilton Stuart Hamilton 0 - 1 L. Fernandez-Arias Leo Fernandez-Arias
4 S. Garnett Stephen Garnett 0 - 1 F. Pritchard Finn Pritchard
5 S. Jones Sam Jones 1 - 0 A. Sutton Andrew Sutton
6 -
7 -
Final Score 1 - 4
Verified By: C. F. Morris on 16th Nov 23 at 11:26

Match Card verified by email.

Competition: Bill Davies Cup
Match Date: Wednesday 15th November 2023
Buckley/Mold U1650 Vs Frodsham U1650
1 S. Dunning Stephen Dunning 1 - 0 E. Reynolds Edgar Reynolds
2 A. Weir Angus Weir 0 - 1 P. A. Ridley Pat Ridley
3 D. Den Drijver Danny Den Drijver 1 - 0 T. O'Sullivan Tom O'Sullivan
4 D. Rivera Daniel Rivera 0 - 1 H. Waite Hayden Waite
5 -
6 -
7 -
Final Score 3 - 2
Verified By: C. F. Morris on 20th Mar 24 at 12:27

Frodsham defaulted board 5. Daniel Rivera was the Buckley/Mold board 4. Result verified by email.

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 21st November 2023
Chester 2 Vs Wrexham 1
1 P. J. Crocker Phil Crocker 0.5 - 0.5 C. F. Morris Charles Morris
2 C. Buckley Colm Buckley 0.5 - 0.5 R. G. Clark Bob Clark
3 R. Valantinas Rokas Valantinas 1 - 0 J. A. Gorman John Gorman
4 T. I. Rudny Tomasz Rudny 1 - 0 R. J. Holland Ray Holland
5 S. M. Lloyd Steve Lloyd 0 - 1 T. Madhusudhan Tanmay Madhusudhan
6 -
7 -
Final Score 3 - 2
Verified By: C. F. Morris on 22nd Nov 23 at 9:55

Verified by signed Match Card.

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 21st November 2023
Rhyl & Prestatyn 1 Vs Chester 1
1 G. Graham Geoff Graham 0 - 1 J. J. Carleton John Carleton
2 M. Ayad Mohammed Ayad 0 - 1 J. R. Smith Jeff Smith
3 C. J. Grier Chris Grier 0.5 - 0.5 C. Doran Chris Doran
4 J. Babington James Babington 0 - 1 E. Challoner Ethan Challoner
5 S. Rowlands Shion Rowlands 0 - 1 D. Stuttard David Stuttard
6 -
7 -
Final Score 0.5 - 4.5
Verified By: C. F. Morris on 22nd Nov 23 at 17:59

Match Card from John Carleton and verified by Mike Williams by email.

Competition: Division 2
Match Date: Monday 27th November 2023
Frodsham 1 Vs Wrexham 2
1 N. Darlington Nick Darlington 0 - 1 G. B. Davies Brian Davies
2 R. McClennan Robert McClennan 0 - 1 S. Richards Steve Richards
3 N. Rowe Nigel Rowe 1 - 0 P. Sadler Paul Sadler
4 D. Birch Darren Birch 1 - 0 M. Matthias Matthew Matthias
5 H. Waring Hugo Waring 1 -
6 -
7 -
Final Score 3 - 2
Verified By: C. F. Morris on 28th Nov 23 at 12:21

Wrexham defaulted board 5. Verified by emailed photo of signed Match Card.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 28th November 2023
Colwyn Bay 2 Vs Chester 4
1 G. Fox Gary Fox 0 - 1 R. Williams Ray Williams
2 R. Doble Richard Doble 1 - 0 S. Williams Steve Williams
3 D. Fernandez-Arias David Fernandez-Arias 0 - 1 P. Bluck Paul Bluck
4 L. Fernandez-Arias Leo Fernandez-Arias 0.5 - 0.5 D. W. Littlemore Dave Littlemore
5 E. Harries-Jackson Evie Harries-Jackson 0.5 - 0.5 D. Hulme Dave Hulme
6 -
7 -
Final Score 2 - 3
Submitted By: R. Williams on 29th Nov 23 at 18:15 Verified By: C. F. Morris on 29th Nov 23 at 18:15

Verified by emailed photo of signed Match Card.

Competition: Division 2
Match Date: Wednesday 29th November 2023
Buckley/Mold 1 Vs Rhyl & Prestatyn 2
1 H. J. Parry Haydn Parry 0.5 - 0.5 C. J. Grier Chris Grier
2 M. Thomas Mark Thomas 0.5 - 0.5 S. Rowlands Shion Rowlands
3 D. Rivera Daniel Rivera 0 - 1 J. Babington James Babington
4 S. F. Parry Sue Parry 1 - 0 J. Flannery Jaiden Flannery
5 J. Beech Joshua Beech 0 - 1 S. Garnett Stephen Garnett
6 -
7 -
Final Score 2 - 3
Verified By: C. F. Morris on 30th Nov 23 at 17:31

Verified by emailed signed Match Card

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 5th December 2023
Colwyn Bay 1 Vs Chester 2
1 D. Podcherniaeva Denys Podcherniaeva 0 - 1 P. J. Crocker Phil Crocker
2 W. G. Williams Will Williams 0 - 1 C. Buckley Colm Buckley
3 G. Fox Gary Fox 0 - 1 T. I. Rudny Tomasz Rudny
4 M. Whale Michael Whale 0 - 1 J. N. Harvey John Harvey
5 B. Wells Barrie Wells 1 - 0 S. M. Lloyd Steve Lloyd
6 -
7 -
Final Score 1 - 4
Submitted By: S. M. Lloyd on 06th Dec 23 at 16:26 Verified By: C. F. Morris on 06th Dec 23 at 16:26

Verified by emailed photo of signed Match Card

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 12th December 2023
Chester 3 Vs Buckley/Mold 1
1 G. J. Bromley Graham Bromley 1 - 0 H. J. Parry Haydn Parry
2 D. Bale Dax Bale 0.5 - 0.5 D. Den Drijver Danny Den Drijver
3 P. Siwy Piotr Siwy 1 - 0 S. Dunning Stephen Dunning
4 P. Bluck Paul Bluck 1 - 0 S. F. Parry Sue Parry
5 J. Bennett John Bennett 0.5 - 0.5 J. Beech Joshua Beech
6 -
7 -
Final Score 4 - 1
Submitted By: S. Dunning on 17th Dec 23 at 16:35 Verified By: C. F. Morris on 17th Dec 23 at 16:35

Verified by email photo of signed Match Card.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 12th December 2023
Rhyl & Prestatyn 2 Vs Frodsham 1
1 C. J. Grier Chris Grier 1 - 0 N. Darlington Nick Darlington
2 S. Rowlands Shion Rowlands 1 - 0 M. Yates Max Yates
3 J. Babington James Babington 1 - 0 D. Birch Darren Birch
4 J. Flannery Jaiden Flannery 1 - 0 H. Waite Hayden Waite
5 C. Qualters Christian Qualters 1 - 0 C. Birch Cade Birch
6 -
7 -
Final Score 5 - 0
Verified By: C. F. Morris on 17th Dec 23 at 16:31

Verified by email photo of signed Match Card.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 12th December 2023
Wrexham 2 Vs Colwyn Bay 2
1 J. Muxlow Joe Muxlow 1 - 0 G. Fox Gary Fox
2 G. Slegg Gary Slegg 0 - 1 B. Wells Barrie Wells
3 P. Sadler Paul Sadler 1 - 0 M. Fox Matthew Fox
4 D. Altmann Daniel Altmann 0.5 - 0.5 R. Doble Richard Doble
5 M. Matthias Matthew Matthias 1 - 0 D. Fernandez-Arias David Fernandez-Arias
6 -
7 -
Final Score 3.5 - 1.5
Verified By: C. F. Morris on 14th Dec 23 at 13:10

Verified by signed Match Card

Competition: Division 2
Match Date: Monday 8th January 2024
Frodsham 1 Vs Colwyn Bay 2
1 M. Sangha Manpreet Sangha (1981) 1 - 0 B. Wells Barrie Wells (1711)
2 N. Darlington Nick Darlington (1657) 0 - 1 R. Doble Richard Doble
3 C. Goy Christopher Goy (1345) 0 - 1 D. Fernandez-Arias David Fernandez-Arias
4 H. Waite Hayden Waite 0 - 1 E. Harries-Jackson Evie Harries-Jackson
5 C. Birch Cara Birch 1 -
6 -
7 -
Final Score 2 - 3
Verified By: C. F. Morris on 16th Jan 24 at 14:44

Rearranged for 15th January. Verified by email photo of signed Match Card. Colwyn Bay defaulted board 5.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 9th January 2024
Chester 4 Vs Chester 3
1 R. Williams Ray Williams (1699) 0 - 1 D. Markovic Dorde Markovic (1701)
2 S. Williams Steve Williams (1536) 0 - 1 P. Siwy Piotr Siwy (1662)
3 P. Bluck Paul Bluck (1502) 0 - 1 C. J. White Colin White (1654)
4 D. W. Littlemore Dave Littlemore (1419) 0 - 1 P. McKeown Phil McKeown (1632)
5 D. Hulme Dave Hulme (1435) 0 - 1 I. Clayton Ian Clayton (1405)
6 -
7 -
Final Score 0 - 5
Verified By: C. F. Morris on 10th Jan 24 at 14:46

Verified by email photo of signed Match Card.

Competition: Division 2
Match Date: Wednesday 10th January 2024
Buckley/Mold 1 Vs Wrexham 2
1 H. J. Parry Haydn Parry (1734) 0.5 - 0.5 J. Muxlow Joe Muxlow (1645)
2 M. Thomas Mark Thomas (1702) 0.5 - 0.5 S. Richards Steve Richards (1639)
3 D. Den Drijver Danny Den Drijver (1807) 0 - 1 G. Slegg Gary Slegg (1579)
4 A. Weir Angus Weir (1473) 0 - 1 P. Sadler Paul Sadler (1547)
5 F. Salt Frank Salt (1456) 1 - 0 M. Matthias Matthew Matthias (1423)
6 -
7 -
Final Score 2 - 3
Verified By: C. F. Morris on 11th Jan 24 at 14:02

Verified by email photo of signed Match Card.

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 16th January 2024
Chester 2 Vs Chester 1
1 P. J. Crocker Phil Crocker (2229) 0.5 - 0.5 J. R. Smith Jeff Smith (2187)
2 C. Buckley Colm Buckley (2024) 0 - 1 J. J. Carleton John Carleton (2093)
3 R. Valantinas Rokas Valantinas (2021) 0.5 - 0.5 C. Doran Chris Doran (2002)
4 T. I. Rudny Tomasz Rudny (1917) 0.5 - 0.5 G. W. Dobson Graham Dobson (1962)
5 J. N. Harvey John Harvey (1833) 1 - 0 D. Stuttard David Stuttard (1756)
6 -
7 -
Final Score 2.5 - 2.5
Submitted By: S. M. Lloyd on 21st Jan 24 at 18:07 Verified By: C. F. Morris on 21st Jan 24 at 18:07

Verified by email from John Carleton.

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 16th January 2024
Colwyn Bay 1 Vs Wrexham 1
1 D. Podcherniaeva Denys Podcherniaeva (1794) 0 - 1 R. D. P. Dineley Richard Dineley (2272)
2 W. G. Williams Will Williams (1765) 0 - 1 C. F. Morris Charles Morris (2100)
3 G. Fox Gary Fox (1716) 0.5 - 0.5 R. J. Holland Ray Holland (1846)
4 T. J. Soar Tim Soar (1706) 0.5 - 0.5 P. S. Fisher Peter Fisher (1787)
5 B. Wells Barrie Wells (1711) 0.5 - 0.5 G. B. Davies Brian Davies (1709)
6 -
7 -
Final Score 1.5 - 3.5
Verified By: C. F. Morris on 16th Jan 24 at 23:58

Verified by signed Match Card

Competition: Division 2
Match Date: Monday 22nd January 2024
Frodsham 1 Vs Chester 4
1 M. Sangha Manpreet Sangha (1981) 1 - 0 R. Williams Ray Williams (1699)
2 R. McClennan Robert McClennan (1630) 1 -
3 N. Rowe Nigel Rowe (1567) 1 - 0 S. Williams Steve Williams (1536)
4 H. Waite Hayden Waite 0 - 1 D. W. Littlemore Dave Littlemore (1419)
5 C. Goy Christopher Goy (1345) 0 - 1 D. Hulme Dave Hulme (1435)
6 -
7 -
Final Score 3 - 2
Submitted By: R. Williams on 23rd Jan 24 at 11:39 Verified By: C. F. Morris on 23rd Jan 24 at 11:39

Chester defaulted board 2. Verified by email photo of signed Match Card.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 23rd January 2024
Colwyn Bay 2 Vs Buckley/Mold 1
1 B. Wells Barrie Wells (1711) 0 - 1 H. J. Parry Haydn Parry (1734)
2 R. Doble Richard Doble 0.5 - 0.5 D. Den Drijver Danny Den Drijver (1807)
3 D. Fernandez-Arias David Fernandez-Arias 0 - 1 S. Dunning Stephen Dunning (1570)
4 E. Harries-Jackson Evie Harries-Jackson 0.5 - 0.5 F. Salt Frank Salt (1456)
5 A. Sutton Andrew Sutton (1446) 1 - 0 J. Beech Joshua Beech (1442)
6 -
7 -
Final Score 2 - 3
Submitted By: S. Dunning on 05th Apr 24 at 10:22 Verified By: C. F. Morris on 05th Apr 24 at 10:22

Postponed because of storm Jocelyn. Rearranged for Tuesday 2nd April. Verified by emailed photo of signed Match Card.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 23rd January 2024
Rhyl & Prestatyn 2 Vs Chester 3
1 C. J. Grier Chris Grier (1718) 1 -
2 M. J. Williams Michael Williams (1683) 0 - 1 D. Markovic Dorde Markovic (1701)
3 S. Rowlands Shion Rowlands (1653) 1 - 0 P. Siwy Piotr Siwy (1662)
4 S. Jones Sam Jones 1 - 0 I. Clayton Ian Clayton (1405)
5 L. Jeruslanowski Leonard Jeruslanowski 0 - 1 J. Bennett John Bennett
6 -
7 -
Final Score 3 - 2
Verified By: C. F. Morris on 29th Jan 24 at 12:15

Chester 3 defaulted board 1. Verified by email photo of signed Match Card.

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 30th January 2024
Chester 1 Vs Wrexham 1
1 J. R. Smith Jeff Smith (2187) 0 - 1 R. D. P. Dineley Richard Dineley (2272)
2 J. J. Carleton John Carleton (2093) 0.5 - 0.5 C. F. Morris Charles Morris (2100)
3 C. Doran Chris Doran (2002) 1 - 0 R. J. Holland Ray Holland (1846)
4 G. W. Dobson Graham Dobson (1962) 0.5 - 0.5 P. S. Fisher Peter Fisher (1787)
5 E. Challoner Ethan Challoner (1747) 0.5 - 0.5 J. Muxlow Joe Muxlow (1645)
6 -
7 -
Final Score 2.5 - 2.5
Verified By: C. F. Morris on 31st Jan 24 at 8:53

Verified by signed Match Card

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 30th January 2024
Rhyl & Prestatyn 1 Vs Colwyn Bay 1
1 G. Graham Geoff Graham (1905) 0 - 1 D. Podcherniaeva Denys Podcherniaeva (1794)
2 G. Ellis Gareth Ellis (1778) 1 - 0 W. G. Williams Will Williams (1765)
3 C. J. Grier Chris Grier (1718) 0 - 1 G. Fox Gary Fox (1716)
4 M. J. Williams Michael Williams (1683) 0 - 1 M. Whale Michael Whale (1708)
5 S. Rowlands Shion Rowlands (1653) 0 - 1 T. J. Soar Tim Soar (1706)
6 -
7 -
Final Score 1 - 4
Verified By: C. F. Morris on 04th Feb 24 at 17:20

Match Card by email. Verified by email.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 6th February 2024
Chester 3 Vs Wrexham 2
1 C. J. White Colin White 1 - 0 J. Muxlow Joe Muxlow
2 P. Siwy Piotr Siwy 1 - 0 S. Richards Steve Richards
3 J. Bennett John Bennett 0 - 1 G. Slegg Gary Slegg
4 P. McKeown Phil McKeown 0 - 1 P. Sadler Paul Sadler
5 D. Stalker Dave Stalker 1 - 0 M. Matthias Matthew Matthias
6 -
7 -
Final Score 3 - 2
Verified By: S. M. Lloyd on 31st Mar 24 at 20:47

Verified by emailed photo of signed Match Card

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 6th February 2024
Chester 4 Vs Rhyl & Prestatyn 2
1 R. Williams Ray Williams 1 - 0 C. J. Grier Chris Grier
2 S. Williams Steve Williams 1 - 0 S. Rowlands Shion Rowlands
3 P. Bluck Paul Bluck 1 - 0 S. Williams Stephen Williams
4 D. W. Littlemore Dave Littlemore 1 - 0 P. R. Crew Phil Crew
5 D. Hulme Dave Hulme 1 - 0 S. Garnett Stephen Garnett
6 -
7 -
Final Score 5 - 0
Submitted By: R. Williams on 14th Feb 24 at 20:19 Verified By: C. F. Morris on 14th Feb 24 at 20:19

Verified by emailed photo of signed Match Card.

Competition: Division 2
Match Date: Wednesday 7th February 2024
Buckley/Mold 1 Vs Frodsham 1
1 D. Den Drijver Danny Den Drijver 0 - 1 M. Sangha Manpreet Sangha
2 S. Dunning Stephen Dunning 0.5 - 0.5 N. Darlington Nick Darlington
3 P. A. Taylor Paul Taylor 1 - 0 E. Reynolds Edgar Reynolds
4 F. Salt Frank Salt 1 - 0 C. Goy Christopher Goy
5 D. Rivera Daniel Rivera 0 - 1 P. Tarlan Peter Tarlan
6 -
7 -
Final Score 2.5 - 2.5
Submitted By: S. Dunning on 08th Feb 24 at 13:24 Verified By: C. F. Morris on 08th Feb 24 at 13:24

Verified by email photo of signed Match Card.

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 13th February 2024
Chester 2 Vs Rhyl & Prestatyn 1
1 P. J. Crocker Phil Crocker 1 - 0 G. Graham Geoff Graham
2 C. Buckley Colm Buckley 1 - 0 G. Ellis Gareth Ellis
3 T. I. Rudny Tomasz Rudny 0.5 - 0.5 C. J. Grier Chris Grier
4 S. M. Lloyd Steve Lloyd 0 - 1 M. J. Williams Michael Williams
5 P. McKeown Phil McKeown 0 - 1 S. Rowlands Shion Rowlands
6 -
7 -
Final Score 2.5 - 2.5
Submitted By: S. M. Lloyd on 16th Feb 24 at 8:42 Verified By: C. F. Morris on 16th Feb 24 at 8:42

Match Card submitted by email by Mike Williams and verified by Steve Lloyd.

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 13th February 2024
Colwyn Bay 1 Vs Chester 1
1 D. Podcherniaeva Denys Podcherniaeva 0 - 1 J. R. Smith Jeff Smith
2 W. G. Williams Will Williams 0 - 1 J. J. Carleton John Carleton
3 J. Mullineux Joshua Mullineux 0 - 1 G. W. Dobson Graham Dobson
4 T. J. Soar Tim Soar 0 - 1 E. Challoner Ethan Challoner
5 B. Wells Barrie Wells 0 - 1 D. Stuttard David Stuttard
6 -
7 -
Final Score 0 - 5
Verified By: C. F. Morris on 21st Mar 24 at 10:04

New player J. Mullineux played on board 3 for Colwyn Bay. Match Card verified by email.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 20th February 2024
Colwyn Bay 2 Vs Chester 3
1 G. Fox Gary Fox 0.5 - 0.5 D. Markovic Dorde Markovic
2 T. J. Soar Tim Soar 0 - 1 C. J. White Colin White
3 F. Pritchard Finn Pritchard 0 - 1 P. Siwy Piotr Siwy
4 E. Harries-Jackson Evie Harries-Jackson 0 - 1 P. McKeown Phil McKeown
5 A. Sutton Andrew Sutton 1 - 0 J. Bennett John Bennett
6 -
7 -
Final Score 1.5 - 3.5
Verified By: C. F. Morris on 23rd Feb 24 at 9:28

Verified by email of signed Match Card.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 20th February 2024
Wrexham 2 Vs Rhyl & Prestatyn 2
1 J. Muxlow Joe Muxlow 0.5 - 0.5 C. J. Grier Chris Grier
2 S. Richards Steve Richards 1 - 0 S. Rowlands Shion Rowlands
3 G. Slegg Gary Slegg 1 - 0 S. Williams Stephen Williams
4 P. Sadler Paul Sadler 1 - 0 P. R. Crew Phil Crew
5 D. Altmann Daniel Altmann 1 - 0 S. Garnett Stephen Garnett
6 -
7 -
Final Score 4.5 - 0.5
Verified By: C. F. Morris on 21st Feb 24 at 10:41

Verified with signed Match Card.

Competition: Division 2
Match Date: Wednesday 21st February 2024
Buckley/Mold 1 Vs Chester 4
1 H. J. Parry Haydn Parry 0.5 - 0.5 R. Williams Ray Williams
2 M. Thomas Mark Thomas 1 - 0 S. Williams Steve Williams
3 D. Den Drijver Danny Den Drijver 0 - 1 D. W. Littlemore Dave Littlemore
4 S. F. Parry Sue Parry 0 - 1 D. Hulme Dave Hulme
5 -
6 -
7 -
Final Score 2.5 - 2.5
Submitted By: R. Williams on 22nd Feb 24 at 18:23 Verified By: C. F. Morris on 22nd Feb 24 at 18:23

Chester 4 defaulted Board 5. Verified by email photo of signed Match Card.

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 27th February 2024
Wrexham 1 Vs Rhyl & Prestatyn 1
1 R. D. P. Dineley Richard Dineley 1 - 0 G. Graham Geoff Graham
2 C. F. Morris Charles Morris 1 - 0 G. Ellis Gareth Ellis
3 R. J. Holland Ray Holland 1 - 0 C. J. Grier Chris Grier
4 P. S. Fisher Peter Fisher 1 - 0 M. J. Williams Michael Williams
5 T. Madhusudhan Tanmay Madhusudhan 1 - 0 S. Rowlands Shion Rowlands
6 -
7 -
Final Score 5 - 0
Verified By: C. F. Morris on 28th Feb 24 at 9:59

Played on 27th February. Verified Match Card.

Competition: Bill Davies Cup
Match Date: Tuesday 27th February 2024
Chester U1650 Vs Wrexham U1650
1 P. McKeown Phil McKeown 0 - 1 J. Muxlow Joe Muxlow
2 P. Bluck Paul Bluck 1 - 0 S. Richards Steve Richards
3 I. Clayton Ian Clayton 0 - 1 G. Slegg Gary Slegg
4 H. Griffiths Hayden Griffiths 0 - 1 D. Altmann Daniel Altmann
5 W. Bates Warren Bates 0 - 1 M. Matthias Matthew Matthias
6 -
7 -
Final Score 1 - 4
Verified By: C. F. Morris on 20th Mar 24 at 12:23

Verified by email photo of signed Match Card.

Competition: Bill Davies Cup
Match Date: Tuesday 27th February 2024
Colwyn Bay U1650 Vs Buckley/Mold U1650
1 J. Mullineux Joshua Mullineux 0 - 1 S. Dunning Stephen Dunning
2 R. Doble Richard Doble 1 - 0 A. Weir Angus Weir
3 D. Fernandez-Arias David Fernandez-Arias 1 - 0 F. Salt Frank Salt
4 F. Pritchard Finn Pritchard 1 - 0 J. Beech Joshua Beech
5 S. Paterson Stephen Paterson 1 -
6 -
7 -
Final Score 4 - 1
Verified By: C. F. Morris on 21st Mar 24 at 10:27

Postponed to the 19th March. Joshua Mullineux played on board 1 for Colwyn Bay. B/M defaulted board 5. Verified by email.

Competition: Knock Out
Match Date: Monday 4th March 2024
Frodsham KO Vs Buckley/Mold KO
1 M. Sangha Manpreet Sangha 0.5 - 0.5 H. J. Parry Haydn Parry
2 P. Tarlan Peter Tarlan 1 - 0 D. Den Drijver Danny Den Drijver
3 R. McClennan Robert McClennan 0 - 1 S. Dunning Stephen Dunning
4 N. Rowe Nigel Rowe 0 - 1 M. West Matthew West
5 N. Darlington Nick Darlington 1 - 0 A. Weir Angus Weir
6 D. Birch Darren Birch 0 - 1 J. Beech Joshua Beech
7 -
Final Score 2.5 - 4
Submitted By: S. Dunning on 26th Mar 24 at 15:47 Verified By: C. F. Morris on 26th Mar 24 at 15:47

Postponed by B/M because of illness. Rearranged for Monday 25th March. B/M had a handicap addition of +0.5 pts. Verified by emailed photo of signed Match Card.

Competition: Knock Out
Match Date: Tuesday 5th March 2024
Colwyn Bay KO Vs Chester KO
1 D. Podcherniaeva Denys Podcherniaeva 0 - 1 P. J. Crocker Phil Crocker
2 W. G. Williams Will Williams 0 - 1 J. J. Carleton John Carleton
3 G. Fox Gary Fox 0 - 1 C. Buckley Colm Buckley
4 B. Wells Barrie Wells 0 - 1 C. Doran Chris Doran
5 T. J. Soar Tim Soar 1 - 0 G. W. Dobson Graham Dobson
6 F. Pritchard Finn Pritchard 0 - 1 J. N. Harvey John Harvey
7 -
Final Score 5.5 - 5
Verified By: C. F. Morris on 20th Mar 24 at 13:27

Colwyn Bay Handicap of 4.5 points. Verified by emails of Match Card result.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 12th March 2024
Chester 4 Vs Wrexham 2
1 R. Williams Ray Williams 0.5 - 0.5 J. Muxlow Joe Muxlow
2 S. Williams Steve Williams 0.5 - 0.5 S. Richards Steve Richards
3 P. Bluck Paul Bluck 0 - 1 P. Sadler Paul Sadler
4 D. W. Littlemore Dave Littlemore 0 - 1 T. Madhusudhan Tanmay Madhusudhan
5 D. Hulme Dave Hulme 1 - 0 M. Matthias Matthew Matthias
6 -
7 -
Final Score 2 - 3
Submitted By: R. Williams on 16th Mar 24 at 8:35 Verified By: C. F. Morris on 16th Mar 24 at 8:35

Verified by emailed photo of signed Match Card.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 12th March 2024
Chester 3 Vs Frodsham 1
1 D. Markovic Dorde Markovic 0 - 1 M. Sangha Manpreet Sangha
2 P. Siwy Piotr Siwy 1 - 0 R. McClennan Robert McClennan
3 P. McKeown Phil McKeown 1 - 0 C. Goy Christopher Goy
4 L. Ofubu Lucas Ofubu 1 - 0 P. Tarlan Peter Tarlan
5 D. Stalker Dave Stalker 1 - 0 D. Hill Dan Hill
6 -
7 -
Final Score 4 - 1
Verified By: C. F. Morris on 20th Mar 24 at 9:43

Frodsham played new player Dan Hill on board 5. Verified by email of signed Match Card.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 12th March 2024
Rhyl & Prestatyn 2 Vs Colwyn Bay 2
1 M. J. Williams Michael Williams 1 - 0 B. Wells Barrie Wells
2 P. R. Crew Phil Crew 0 - 1 R. Doble Richard Doble
3 L. Jeruslanowski Leonard Jeruslanowski 0 - 1 D. Fernandez-Arias David Fernandez-Arias
4 J. Flannery Jaiden Flannery 0 - 1 E. Harries-Jackson Evie Harries-Jackson
5 S. Garnett Stephen Garnett 0.5 - 0.5 A. Sutton Andrew Sutton
6 -
7 -
Final Score 1.5 - 3.5
Verified By: C. F. Morris on 16th Mar 24 at 8:46

Verified by emails from both match captains.

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 19th March 2024
Chester 1 Vs Rhyl & Prestatyn 1
1 J. R. Smith Jeff Smith 1 - 0 G. Graham Geoff Graham
2 J. J. Carleton John Carleton 1 - 0 M. Ayad Mohammed Ayad
3 G. W. Dobson Graham Dobson 0 - 1 G. Ellis Gareth Ellis
4 D. Stuttard David Stuttard 0.5 - 0.5 M. J. Williams Michael Williams
5 E. Challoner Ethan Challoner 1 - 0 S. Rowlands Shion Rowlands
6 -
7 -
Final Score 3.5 - 1.5
Verified By: C. F. Morris on 20th Mar 24 at 11:55

Match Card result received by email from Mike Williams. Verified by John Carleton by email.

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 19th March 2024
Wrexham 1 Vs Chester 2
1 R. D. P. Dineley Richard Dineley 1 - 0 P. J. Crocker Phil Crocker
2 C. F. Morris Charles Morris 0.5 - 0.5 C. Buckley Colm Buckley
3 R. J. Holland Ray Holland 0.5 - 0.5 T. I. Rudny Tomasz Rudny
4 G. B. Davies Brian Davies 0 - 1 J. N. Harvey John Harvey
5 J. Muxlow Joe Muxlow 0 - 1 S. M. Lloyd Steve Lloyd
6 -
7 -
Final Score 2 - 3
Verified By: C. F. Morris on 20th Mar 24 at 9:31

Verified by signed Match Card

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 26th March 2024
Chester 4 Vs Colwyn Bay 2
1 R. Williams Ray Williams 0 - 1 B. Wells Barrie Wells
2 S. Williams Steve Williams 0.5 - 0.5 T. J. Soar Tim Soar
3 P. Bluck Paul Bluck 0 - 1 D. Fernandez-Arias David Fernandez-Arias
4 D. W. Littlemore Dave Littlemore 1 - 0 A. Sutton Andrew Sutton
5 D. Hulme Dave Hulme 1 -
6 -
7 -
Final Score 2.5 - 2.5
Submitted By: R. Williams on 27th Mar 24 at 10:11 Verified By: C. F. Morris on 27th Mar 24 at 10:11

Colwyn Bay defaulted Board 5. Verified by emailed photo of signed Match Card.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 26th March 2024
Rhyl & Prestatyn 2 Vs Buckley/Mold 1
1 M. J. Williams Michael Williams 0.5 - 0.5 H. J. Parry Haydn Parry
2 S. Jones Sam Jones 0 - 1 S. Dunning Stephen Dunning
3 L. Jeruslanowski Leonard Jeruslanowski 0 - 1 F. Salt Frank Salt
4 J. Flannery Jaiden Flannery 0 - 1 A. Weir Angus Weir
5 S. Garnett Stephen Garnett 0.5 - 0.5 J. Beech Joshua Beech
6 -
7 -
Final Score 1 - 4
Verified By: C. F. Morris on 27th Mar 24 at 10:29

Match Card result emailed by Mike Williams. Verified by email from Stephen Dunning.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 26th March 2024
Wrexham 2 Vs Frodsham 1
1 J. Muxlow Joe Muxlow 0 - 1 M. Sangha Manpreet Sangha
2 D. Altmann Daniel Altmann 1 - 0 N. Darlington Nick Darlington
3 G. Slegg Gary Slegg 1 - 0 R. McClennan Robert McClennan
4 P. Sadler Paul Sadler 0.5 - 0.5 M. Yates Max Yates
5 J. E. Zlosnik John Zlosnik 1 - 0 E. Reynolds Edgar Reynolds
6 -
7 -
Final Score 3.5 - 1.5
Verified By: C. F. Morris on 27th Mar 24 at 10:08

Verified by signed Match Card.

Competition: Bill Davies Cup
Match Date: Tuesday 9th April 2024
Colwyn Bay U1650 Vs Wrexham U1650
1 M. Fox Matthew Fox 0.5 - 0.5 J. Muxlow Joe Muxlow
2 E. Harries-Jackson Evie Harries-Jackson 0 - 1 S. Richards Steve Richards
3 J. Mullineux Joshua Mullineux 1 - 0 G. Slegg Gary Slegg
4 A. Sutton Andrew Sutton 1 - 0 P. Sadler Paul Sadler
5 F. Pritchard Finn Pritchard 0.5 - 0.5 M. Matthias Matthew Matthias
6 -
7 -
Final Score 3 - 2
Verified By: C. F. Morris on 17th Apr 24 at 9:34

Result verified by emailed photo of signed Match Card

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 16th April 2024
Chester 2 Vs Colwyn Bay 1
1 P. J. Crocker Phil Crocker 1 - 0 D. Podcherniaeva Denys Podcherniaeva
2 C. Buckley Colm Buckley 0 - 1 G. Fox Gary Fox
3 J. N. Harvey John Harvey 1 - 0 M. Whale Michael Whale
4 S. M. Lloyd Steve Lloyd 0.5 - 0.5 T. J. Soar Tim Soar
5 P. McKeown Phil McKeown 1 - 0 M. Fox Matthew Fox
6 -
7 -
Final Score 3.5 - 1.5
Submitted By: S. M. Lloyd on 18th Apr 24 at 10:03 Verified By: C. F. Morris on 18th Apr 24 at 10:03

Verified by email by Barrie Wells

Competition: Division 1
Match Date: Tuesday 16th April 2024
Rhyl & Prestatyn 1 Vs Wrexham 1
1 G. Graham Geoff Graham 0 - 1 R. D. P. Dineley Richard Dineley
2 M. Ayad Mohammed Ayad 0.5 - 0.5 G. B. Davies Brian Davies
3 G. Ellis Gareth Ellis 1 - 0 P. S. Fisher Peter Fisher
4 C. J. Grier Chris Grier 0.5 - 0.5 J. Muxlow Joe Muxlow
5 M. J. Williams Michael Williams 1 - 0 G. Slegg Gary Slegg
6 -
7 -
Final Score 3 - 2
Verified By: C. F. Morris on 18th Apr 24 at 18:27

Match Card by email from Mike Williams. Verified by text from Richard Dineley.

Competition: Division 2
Match Date: Monday 22nd April 2024
Frodsham 1 Vs Rhyl & Prestatyn 2
1 M. Sangha Manpreet Sangha 1 - 0 S. Rowlands Shion Rowlands
2 D. Hill Dan Hill 1 - 0 S. Garnett Stephen Garnett
3 N. Rowe Nigel Rowe 1 - 0 S. Hamilton Stuart Hamilton
4 A. Cummins Arthur Cummins 1 -
5 C. Birch Cara Birch 1 -
6 -
7 -
Final Score 5 - 0
Verified By: C. F. Morris on 23rd Apr 24 at 12:57

R&P2 defaulted boards 4 & 5. Verified by email of Match Card from both Captains.

Competition: Division 2
Match Date: Tuesday 23rd April 2024
Colwyn Bay 2 Vs Wrexham 2
1 R. Doble Richard Doble 1 - 0 G. B. Davies Brian Davies
2 D. Fernandez-Arias David Fernandez-Arias 1 - 0 J. Muxlow Joe Muxlow
3 E. Harries-Jackson Evie Harries-Jackson 0.5 - 0.5 S. Richards Steve Richards
4 F. Pritchard Finn Pritchard 0 - 1 G. Slegg Gary Slegg
5 A. Sutton Andrew Sutton 0 - 1 M. Matthias Matthew Matthias
6 -
7 -
Final Score 2.5 - 2.5
Verified By: C. F. Morris on 29th Apr 24 at 11:27

Verified by emailed photo of signed Match Card.

Competition: Division 2
Match Date: Wednesday 24th April 2024
Buckley/Mold 1 Vs Chester 3
1 H. J. Parry Haydn Parry 0.5 - 0.5 D. Markovic Dorde Markovic
2 D. Den Drijver Danny Den Drijver 0 - 1 C. J. White Colin White
3 S. Dunning Stephen Dunning 0 - 1 L. Ofubu Lucas Ofubu
4 F. Salt Frank Salt 0 - 1 P. Siwy Piotr Siwy
5 S. F. Parry Sue Parry 0 - 1 P. McKeown Phil McKeown
6 -
7 -
Final Score 0.5 - 4.5
Submitted By: S. Dunning on 29th Apr 24 at 11:23 Verified By: C. F. Morris on 29th Apr 24 at 11:23

Verified by email.

Competition: Knock Out
Match Date: Wednesday 1st May 2024
Buckley/Mold KO Vs Colwyn Bay KO
1 H. J. Parry Haydn Parry 1 - 0 G. Fox Gary Fox
2 D. Den Drijver Danny Den Drijver 0 - 1 B. Wells Barrie Wells
3 S. Dunning Stephen Dunning 1 - 0 T. J. Soar Tim Soar
4 F. Salt Frank Salt 0 - 1 R. Doble Richard Doble
5 D. Rivera Daniel Rivera 0 - 1 M. Fox Matthew Fox
6 S. F. Parry Sue Parry 0 - 1 D. Fernandez-Arias David Fernandez-Arias
7 -
Final Score 4.5 - 4
Submitted By: S. Dunning on 06th May 24 at 7:55 Verified By: C. F. Morris on 06th May 24 at 7:55

We believe that the hndicap meant BM needed 2 and CB needed 4.5. Handicap verified and applied to the result.